Eski Müftülerimiz

Nakipoğlu Kuran Kursu

 

 

Ömer ERDEN

 

 
 

1973 Yılında Tokat İli Artova İlçesinde doğdu. İlkokul, hafızlık, orta ve lise tahsilini Tokat’ta tamamladı. 1992 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı ve bu fakülteden 1997 yılında mezun oldu. 1993 yılında ise Tokat- Artova ilçesinde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 1996 yılında İmam-Hatiplik görevine Samsun İli’nde devam etti. 1998 yılında kısa dönem er olarak askerlik görevini yaptıktan sonra 2000 yılında İstanbul Haseki Eğitim Merkezi İhtisas Bölümü’ne başladı. 2003 yılında ihtisas kursunu başarıyla tamamladı. Aynı yıl Mersin Silifke İlçesi’ne Vaiz olarak atandı. 2003 yılında İlçe Müftülüğü için görevde yükselme sınavını kazandı. 2004 yılında Bingöl İli Kiğı İlçesi’nde İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. 2006 Isparta-Sütçüler, 2009 Tokat-Reşadiye, 2012 İstanbul–Bakırköy ilçesine ilçe müftüsü olarak naklen atandı. İlçemizde 17.06.2013 – 13.02.2017 tarihleri arasında görev yaptıktan sonra 13.02.2017 tarihi itibariyle İstanbul İl Müftü Yardımcılığı görevine getirildi.
Halen bu göreve devam etmekte olan ERDEN, evli ve 3 çocuk babasıdır.


Mehmet AKTOPRAK

 

 
 

21.09.2004 - 15.04.2013


Ahmet DURAN

 

 
 

20.11.1998 - 01.09.2004


Murat DEMİR

 

 
 

17.01.1997 - 01.11.1998


Mahmut GÜRLEN

 

 
 

03.10.1994 - 16.06.1996

 

Besim ALPER

 

 
 

15.06.1993 01.09.1994