İnsani Yardım Hizmetlerimiz

Nakipoğlu Kuran Kursu

Sınav, Üyelik Başvuru, Bağış vs

  İNSANI YARDIM GENEL

   

  “Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur.” (Maide, 32)

  Tarihin her döneminde insanlığı tehdit eden çatışma ve savaşlar, doğal afetler, kıtlık veya salgın hastalıklar gibi olumsuzluklar yaşanmıştır. Bu olumsuzluklar bazen insan eliyle meydana gelirken, bazense doğal afetler sonucu meydana gelmiştir ve geliyor. Tüm bu olumsuzluklara karşı, Türkiye Diyanet Vakfı olarak krizden etkilenmiş insanlara yönelik çeşitli desteklerde bulunuyor, olumsuzlukları azaltmak üzere kampanyalar düzenliyor ve acıları sarmak, hafifletmek üzere yardımları ilgili bölgelere ulaştırıyoruz.

  AMACIMIZ MAĞDURLARIN YARALARINI SARMAK

  İnsani yardım (Humanitarian Aid / Assistance) kapsamında 4 temel hedef güdüyoruz:

  1. Hayatının Korunması
  2. Sağlığının Korunması
  3. İnsan Onurunun Korunması
  4. Maddi Destek Sağlanması

  Bu noktadan yola çıkarak; su ve gıda yardımı, kıyafet ve barınma yardımları, temizlik malzemesi yardımları, eğitim ve sağlık destekleri, fiziki iyileştirme çalışmaları gibi kısa, orta ve uzun vadeli insanî yardım faaliyetleri yürüterek, insanlığın hizmetinde bir vakıf olmaya çalışıyoruz.

  DESTEKLERİNİZ KİM BİLİR HANGİ DERDE DERMAN OLACAK

  Yürütülen tüm insanî yardım çalışmalarını, hayırseverler ve gönüllülerimiz ile birlikte yürütüyoruz. Bizler hep beraber bir vücudun azaları gibiyiz; bu yüzden her sıkıntıyı yürekten hissediyor, gönülden gayret gösteriyoruz. Bir derde derman olmak isteyen herkesi, destek vermeye davet ediyoruz.